13 жовтня бібліотечний актив провів урок мужності та патріотизму «Будемо гідні честі Героїв» для учнів 7(11)-х класів. Детальніше
Напередодні свята Дня захисника України відбулася зустріч кадетів 4(8)-А класу з Коломієць Тамарою Андріївною, мамою загиблого воїна - добровольця АТО, Коломійця Віталія. Детальніше
Чорнобиль: біль і пам’ять
25 травня, напередодні 33-ї річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС, у бібліотеці гімназії для учнів 7-А класу була проведена історична година «Чорнобиль: біль і пам’ять». На захід був запрошений ліквідатор – пожежник Войцехівський Петро Іванович, який розповів про трагічні події 1986 року, про героїзм людей, які своїм життям захищали весь світ від чорнобильського лиха. Кадетам було дуже цікаво слухати героя, вони ставили запитання. Детальніше
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
Бібліотекарі та бібліотечний актив підготували та провели інтелектуальну гру «Кращий знавець рідної мови» між учнями 6-А та 6-Б класів . Завдання для команди були цікаві, змістовні, спонукали дітей до роздумів та викликали інтерес до їх виконання. Діти вдосконалили мовний словник ерудита, показали знання, щодо прочитаних художніх творів, пригадали антоніми, відгадали загадки, спробували себе в ролі декламаторів, відпочили на станції «Жартівлива торбинка», виправили мовні помилки у завданнях «Прощавай суржик» та «Мовний редактор».
Перемогу здобула команда 6 – Б класу.
Бажаємо учням не бути байдужими до вивчення рідної мови та постійно вдосконалювати свої знання!!!
І завжди памятайте: Мова - дивний скарб. Любіть рідну мову. Вивчайте і спілкуйтеся нею!
День української писемності та мови
В землі віки лежала мова
І в решті вибилась на світ.
О мово!Ніжна, колискова!
Прийми наш радісний привіт!
Навік пройшла пора безславна,
Цвіти і сяй, моя державна!
Такими словами учні бібліотечного активу привітали на урочистій лінійці, приуроченій Дню української писемності та мови «Мова – глибина тисячоліть» гімназистів 5-х та 7-х класів. Присутні змогли долучитися до історичних джерел,що свідчать про факти створення слов’янського алфавіту та отримали велику кількість відомостей про виникнення української писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці і починається з кожного з нас! Детальніше
Гортаючи сторінки історії
Українська революція 1917-1921 років….
Боротьба за незалежність… Не всі факти й події тієї революції нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені.
Це і тяжкі, криваві бої за Київ та Львів, і трагічна смерть юнаків під Крутами, і десятки тисяч січових стрільців, скошених безжалісною епідемією тифу і тисячі заморених голодом та холодом у таборах полонених… На їхніх заповітах виростають нові покоління українців, що ведуть боротьбу за незалежність нашої країни.
Указом Президента України від 22 січня 2016 року - 2017 рік проголошено Роком Української революції. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, розширення знань про героїчні події 1917-1921 років, виховання почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, до борців за національну незалежність нашої Батьківщини, працівники центральної бібліотеки спільно з бібліотекарями гімназії та краєзнавець Анатолій Бондар провели для учнів 10-го класу історичний екскурс «Національно - визвольний рух у буремні 1917-1921 роки».
Історик розповів учням про українську столітню війну за правду,за свободу, яка триває і досі. Охарактеризував особливості революції в нашому краї, розповів про участь відомих земляків у революційних подіях, розповів про героїзм учасників боротьби за незалежність України. Учні мали змогу поповнити свої знання та ознайомитись з подіями тих буремних років, переглянувши книги та часописи, представлені на тематичній виставці – хроніці «Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917-1921 років».
Інформаційна година «Твоє право – твій обов’язок»
У рамках Всеукраїнського тижня права,що проходить у гімназії, було проведено інформаційну годину «Твоє право, твій обов’язок». Захід організовано бібліотекою гімназії. У ньому взяли участь учні 8-х класів. Гімназисти не лише отримали корисну та змістовну інформацію про свої права та обов’язки, а й стали активними учасниками правознавчої вікторини.
У процесі спілкування учні ознайомилися з основними документами, що регулюють законодавчі питання, зокрема з основним законом держави – Конституцією. Завдяки презентації, що демонструвалася під час проведення заходу, гімназисти отримали інформацію про конституції різних країн, побачили , який вони мали вигляд у роки їх схвалення. Головна увага, звичайно ж, акцентувалася на Конституції України, зокрема на її першому варіанті – Конституції гетьмана Пилипа Орлика 1710 року, бо хоча вона й не набула чинності, оскільки була написана в умовах вигнання, та все ж стала однією з перших європейських конституцій. Дуже вдало захід доповнили фільм «Спілкування з поліцією» та книжкова виставка «Іменем закону».
Сподіваємося, що завдяки цій годині спілкування, цій маленькій краплинці в океані правових знань, гімназисти іще на крок наблизилися до дорослого життя, що на них чекає, з його писаними і неписаними законами, і піднялися ще на одну сходинку у створенні себе як громадянина нашої держави.
Урок мужності «Небесній Сотні шана і молитва…»
… Сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагічні події, які відбулися на Майдані в серці України –Києві -2014-го року, сколихнули світову спільноту, змусили прикути погляди всього прогресивного людства до нашої держави. Народ, який об’єднався в патріотичному пориві, щоб сказати своє рішуче «Ні!» всьому тому, що гальмує розвиток нашої держави, що робить нас, українців, заручниками темних сил, викликав не лише цікавість, а більше –повагу й захоплення в багатьох людей світу.
Так розпочався урок мужності «Небесній Сотні шана і молитва…», який підготували й провели бібліотекарі та учні бібліотечного активу для учнів 5-х класів. Хвилиною мовчання вшанували всі присутні пам'ять героїв Небесної Сотні, які вже стали взірцем патріотизму та щирої відданості своєму народу для всіх українців.
Переглянувши виступи учасників заходу, презентацію, приурочену тематиці уроку, та відеофільм «Героям Небесної Сотні присвячується» всі присутні усвідомили, що кожен з нас бажає одного: щоб над нашою рідною Україною було мирне небо. Таке безмежне і високе! І щоб кожен міг здійснити свій злет у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку щиро любимо і якою безмежно пишаємося!
Ббіліотечний урок для учнів 5-х класів (Сценарій)
У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у бібліотеці гімназії був проведений круглий стіл на тему: «Розповідь про домашню бібліотеку», де учні розповідали про створення домашніх бібліотек, про книги, які в них знаходяться, про ставлення до читання в їхніх родинах. Під час заходу учасники отримали корисні поради щодо форм і методів комплектування домашніх бібліотек та правил користування книгами.
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
«Мово наша! Пресвята Богородице мого народу. Мудра Берегиня, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави й гордого духу…» - звучить молитва до рідної мови. Бринить струною українське слово, стоголосо переливається українська пісня, жайворонком виспівує українська мова – триває літературний урок, присвячений Міжнародному дню рідної мови, організований бібліотекарями та бібліотечним активом гімназії.
У світі налічується близько 3 тисяч мов. У кожного народу своя. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому вінку – українська мова. Наш народ створював свою мову віками. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнані світом. Мова – то цілюще джерело. Хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яка втамувала спрагу всіх, хто прагнув її живильної сили.
Рідна мова – то найдорожчий скарб, який потрібно свято берегти та шанувати.
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде……
(М.Рильський)
Сподіваємося, що проведений захід не залишив байдужим жодного із присутніх, а українське слово квітнутиме мальвами на вустах нових поколінь усе яскравішими барвами.