Суббота, 27.04.2024, 14:22

Історія кадетського руху

Світова історія кадетських корпусів.

Кадет (французькою — молодший, неповнолітній) називались в дореволюційній Франції молоді дворяни, які визначилися бути військовими, малолітні діти знатних родів до присвоєння їм 1-го офіцерського чину. Від латинського «капітєллєум», що означає «маленький капітан» або «маленький голова».

Кадетські корпуси за кордоном.

Перші кадетські корпуси виникли в Пруссії у 1653 р., коли великим курфюрстом була заснована перша кадетська школа для несення дворянськими дітьми військової служби. У 1716 р. король Фрідріх Вільгельм I сформував у Берліні кадетську роту.

На початку ХХ ст. кадетські корпуси мала Росія, Німеччина, Японія, Чорногорія, а навчальні заклади кадетського типу — практично всі розвинені країни світу. Детальніше