Кабінет історії
Кабінет — це навчальний підрозділ загальноосвітнього навчального закладу, оснащений наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями і пристроями, які стосуються конкретного навчального предмета. У ньому проводяться уроки, гурткові, позакласні заняття, виховна робота з учнями, систематичне підвищення наукової, педагогічної, психологічної та методичної кваліфікації вчителів.
Шкільний кабінет історії є організуючим центром навчальної роботи з учнями, місцем зосередження навчального матеріалу, посібників, дидактичного матеріалу, технічних засобів, наукової та методичної літератури із історії, правознавства, етики, курсів «Людина і світ» та «Людина і суспільство».
Діяльність кабінету визначається змістом внутрішньо-шкільної методичної роботи і методичного об’єднання вчителів суспільних наук. Кабінет спрямовує свою роботу на впровадження досягнень психолого-педагогічної науки та передового педагогічного досвіду.
Завдання кабінету: створити умови для самостійної науково – пошукової роботи учнів, забезпечивши їх довідниками, хрестоматіями, монографіями по потрібним питанням, таблицями і схемами.
Вся робота у кабінеті спрямована на:
- виховання учнівського інтересу до вивчення світової та вітчизняної історії;
- формування в учнів національних та загальнолюдських цінностей, толерантного ставлення та поваги до інших народів, правової свідомості, економічного мислення;
- формування в учнів критичного мислення, навичок оцінювання суспільних явищ і процесів, життєвих та прикладних особистісно-життєтворчих, соціалізуючи, комунікативних, інтелектуально-інформаційних навичок;
- формування в учнів власної гідності, відповідальності, особистого ставлення до подій і явищ суспільного життя, здатності визначати власну активну життєву позицію, робити свідомий вибір, встановлювати особисті цілі, спрямовані на розвиток суспільства, держави, забезпечення власного добробуту та добробуту своєї родини.
В кабінеті історії діти мають змогу ознайомлюватися з новинками навчальної, наукової літератури, періодикою. Тут є як постійний, так і змінний навчальний матеріал:
- політична карта світу та карта України;
- державні символи України;
- портрети гетьманів, президентів України, державних та політичних діячів світової та вітчизняної історії;
- картографічний матеріал, схеми, блоки;
- краєзнавчий та геральдичний матеріал.
Проводиться робота по виготовленню тематичних карток з суспільних дисциплін, роздатковий матеріал до уроків історії, підібрані тести для перевірки знань учнів. У кабінеті постійно діють виставки учнівських робіт (реферати, інформаційні повідомлення, есе, твори, дослідження, малюнки, проекти тощо).
Тут проводяться засідання гуртків. Кожен учень має можливість поповнити свої знання шляхом практичних занять по дослідженню краєзнавчого матеріалу; поділитися своїми творчими планами.
Протягом року в кабінеті проводяться тематичні ранки, засідання круглого столу, шкільні олімпіади юних істориків.
Все це дозволяє разом з формуванням конкретних знань та загальноісторичних уявлень учнів створювати умови для розвитку їх моральних та естетичних цінностей.