Понеділок, 17.12.2018, 04:29

Міжнародна діяльність

Співпраця та міжнародні зв’язки – така мета дружнього візиту делегації учнів та вчителів Білоцерківської гімназії №2 до м. Скокі  в Польщі.

З 18 по 25 червня 2017 року в рамках дружнього візиту на запрошення польської сторони відправилася делегація з 22 учнів та вчителів Білоцерківської гімназії №2 під керівництвом  заступника директора з НВР Шкурат Людмили Іванівни до м. Скокі (Польща). Так почалося знайомство з історією та традиціями  сусідньої держави. Перші враження в Польщі склали  соляні копальні міста Величка, які входять до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Неймовірно  красиві соляні підземелля, скульптури, величні зали не залишили байдужими учнів та навіть посприяли  довголіттю – сіллю все ж корисно подихати!

Польські друзі з гімназії №1 ім. Польських Олімпійчиків в Скоках гостинно зустріли українську делегацію, прийняли дітей в свої родини, оточивши їх увагою та турботою. Учасники делегації так швидко порозумілися і здружилися, що легко спілкувалися між собою і без перекладача. Насиченою та цікавою була програма візиту. Українські гімназисти, познайомившись з історією та традиціями освітнього закладу м. Скоки, стали почесними гостями на випускному балу та підготували для польських однолітків концерт-вітання.

Невід'ємна частина програми – екскурсія до м. Познань, зокрема до університету ім. А. Міцкевича, де учні ознайомились з системою вищої освіти у Польщі. Єдиною дружньою командою   українські та польські діти  здійснили екскурсію містом, де  познайомилися з історією Познані та визначними  пам'ятками, побували на площі Ринок та в Церкві Святої Марії Магдалини - головному римо-католицькому храмі Польщі. На згадку про місто лишилися не лише світлини прекрасного міста, а й прекрасні сувеніри.

Запам’яталась нашим учням екскурсія до найбільшого міста Німеччини – Берлін. Вражаючі пам’ятки міста – Берлінський кафедральний собор, Комендантський будинок,  університет імені Гумбольдта, будівля Рейхстагу,  Бранденбурзькі ворота, меморіал Голокосту, пам'ятник радянським воїнам – нікого не залишили байдужими.

Найбільше вразив українську сторону четвертий день візиту, який розпочався дружньою зустріччю з мером міста Скокі. Гімназисти поділися з мером своїми враженнями про поїздку, подякували польській стороні за  дружній та теплий прийом.

Останнього дня польські друзі підготували чудову розважальну програму. Доброзичливе спілкування, веселощі, частування, пісні,  гра в футбол та волейбол подарували кожному відчуття великої родини і  зробили  вечір незабутнім.  А завершенням  відпочинку було величезне  «огнисько», яке зібрало у дружнє коло дорослих і дітей.  Кожна дитина відчувала себе щасливою і була безмежно вдячна польським батькам за турботу і любов, розповідаючи про них виключно з почуттям великої поваги  – «мої мама і папа». Нелегким було розставання  з новими друзями, родиною. Обійми, хвилювання переповнювали всіх, хто зібрався на площі в день від’їзду; а хтось просто не міг стримати сліз…

Гостинною, красивою, доглянутою учні побачили Польщу. Проте є в історії країни і сумні сторінки. По дорозі додому була зупинка у місті Любліні. Діти відвідали Майданек — німецький концентраційний табір в часи Другої світової війни.

Переповнені незабутніми враженнями учасники делегації повернулися до Білої Церкви. Проте вже мріють про відвідини польських друзів в своїх сім’ях та чекають на зустріч восени.  Поїздка для кожного стала яскравим прикладом  співпраці та українсько-польської дружби Переглянути

«  Грудень 2018  »

Білоцерківська гімназія №2 © 2018